Byli jsme součástí veletrhu Svatební Expo 2014

/ O nás
autor Eliška Valová

Ano, už je tomu tak. Byli jsme tam a bylo to veselé.

~ náš hvězdný tým pod hlavičkou videoprůvodce WEDEO ~


Údaje pro upřesnění – výstava se konala 21.-22.listopadu v Hotel International Prague, Koulova 15, Praha 6 a (kdo by nevěděl) oficiální pozvání zní: “Svatební Expo je největší podzimní svatební veletrh v republice se zaměřením nejen na snoubence z Prahy a okolí, ale z celé ČR. První ročník proběhl v listopadu 2011. Důraz se klade na svatební místa, svatební šaty, květiny, ochutnávku vína a mnoho dalšího.”
To “mnoho dalšího” se mi líbí, dá se za to ledacos schovat.

Z úvodu je zřejmé, že jsme tam nebyli jakožto BíláČerná sami, ale šli jsme do akce pod hlavičkou videoprůvodce WEDEO (kdo nezná, tak šup přečíst tento veselý fotočlánek, navštivte WEDEO web a mrkněte na projekt naší lesní svatby, proběhlé focení na Chateu Mcely také brzo uvedu). No a protože víc hlav víc ví, vzalo WEDEO pod křídlo i kameramany, skvělého Jakuba a Ondru z DIB Production a jedinečnou Dagmar Gabulovou, která působí jako jediná certifikovaná style koučka pro ČR a SR. Nechci nic říkat, ale musím říct, že jsme byli zkrátka jedineční :)) Jedině náš stánek byl v opravdovém stanu, jedině náš stánek měl kino, jedině náš stánek měl svatební deštník a jedině náš stánek měl květiny od Míši, které si návštěvníci chodili fotit. A my jsme tam jako jediní FOTOGRAFOVÉ měli jen 2 (slovy dvě!!) fotky. A jediné sladkosti, které jsme na stánku měli, jsem snědla já.

~ tadá! ~

Úkol pro úspěch naší prezentace zněl jasně a vystihují ho odpovědi na tyto otázky:

~ Proč jsme se zúčastnili?
~ Co jsme chtěli světu přinést?
~ Co jsme si odnesli my za poznání?

Zúčastnili jsme se, protože jsme chtěli být součástí “největšího podzimního svatebního veletrhu v republice se zaměřením nejen na snoubence z Prahy a okolí, ale z celé ČR.”
Chtěli jsme se s vámi potkat tváří v tvář, zeptat se vás, jak se máte a dát vám také napřímo zakusit, jak vnímáme svou činnost spojenou s vámi. A říct, že my se máme také krásně. :-)

Za nás, za značku BíláČerná, jsme byli přítomní my dva s Ondrou a naší výzvou bylo se prezentovat ne obklopeni fotkami, jako standardní prezentace fotografa, ale připravili jsme si jen 2 fotky. Byl to zajímavý, experimentální zážitek (samozřejmě jsme i vzhledem k našemu stěhování nechali přípravy naší prezentace na poslední chvíli, ale já si to od začátku představovala nějak takto:) takže za mě ideální výsledek).

Ondra se musel smířit se stávajícím stavem, protože jakožto profík chtěl mít srovnatelné množství propagačních materiálů, ale nakonec také uznal, že to byla moc fajn zkušenost. Samozřejmě jsme s sebou měli i iPady s gazilionem fotek, ale pravdou zůstává, že jsme si s návštěvníky mnohem více povídali, než si prohlíželi fotky, beztak vizuálních vjemů měli návštevníci expa ažaž. Já osobně jsem o úspěchu této naší mise přesvědčena. Obecně jsem náš stánek vnímala jako elegantní a stylový.

~ no není to mile neagresivní?:) ~

Příchozí vítaly naše dvě čupr šéfky – Žaneta a Jana. Oblékly firemní barvy a s profesionalitou sobě vlastní podávaly základní informace a zvaly účastníky do útrob našeho zážitkového stánku.

Vnímali jsme, jak velký je na hosty veletrhu nápor nabídek od vystavovatelů. Každý se snaží se prodat nebo aspoň něco prodat, minimálně přidat i svůj letáček do taštičky k ostatním letáčkům. Nemám takové lapání ptáčků ráda, ale když už na takovou akci jdu, tak s tím jako host počítám, žeano. Nicméně, my právě v tomto chtěli být jiní, nechtěli jsme vyzařovat a zastrašovat kolemjdoucí právě tím žoviálním “kupte si nás teď hned a tady, anžto můžete také dostat slevičku!”. Naším cílem nebylo obligátně lapat ptáčka a nabízet mu slevu, ale nezávazně nabídnout zážitek, nabídnout zažití svatební atmosféry v klidu a pohodlí naší bílé sedačky, kina a naší harmonické přítomnosti. A to se, myslím, povedlo.

~…bílá sedačka ;) ~

~ Dagmar rozklíčuje vhodnost vašich studených vs. teplých doplňků, doporučí ideální střih šatů v závislosti na typu vaší postavy a sladí k sobě nevěstu a ženicha jako spodek a vršek pyžama. Dagmar ještě měla v rámci expa vystoupení na oficiálním podiu. Bohužel celá tato akce byla domluvená jako bonus na poslední chvíli, a tak přítomných diváků bylo poskrovnu, nicméně výkon Dagmar podala dokonalý. A já jako figurant taky ;)) 

~ zážitek DIB Production – kinooo!!!! Kuba s Ondrou pouštěli videa ze své dílny. Nejdříve to z naší lesní svatby ale protože je moc dlouhé a neměli jsme dostatek kapesníčků, poustěli neméně dojemné video Alči a Toma. ~

Co říct na závěr? Děkujeme za to, že je možnost v našich zeměpisných šířkách a délkách sdružit a sdílet s ostatními dodavateli, kteří mnohdy svatbou doslova žijí. Bylo fajn uvědomit si, kolik lásky v sobě lidé nosí tím, že chtějí své životy spojit v jeden společný, v jednu rodinu. A že jsou navíc ochotní kvůli tomu strávit páteční nebo sobotní odpoledne na živelném veletrhu. Přeji vám všem, kdo plánujete svatbu, ať najdete ideální dodavatele a ať je čas svatebních příprav pro vás vzácný, nezapomenutelný a láskyplný. Nikdy nezapomeňte, proč to děláte a myslete na to, co je za celou tou krásou, kterou jste na veletrhu mohli vidět a odnést si, hluboko ve vás schované.

A pár slov na konec z našeho druhého břehu.
Svatebních organizátorů, vědátorů, kameramanů, mistrů fotografů a všech -ů je spousta a věřím, že až na nezbytné výjimky potvrzující pravidlo jsou všichni skvělí, šikovní a dělají svou práci a řemeslo poctivě. My jsme na veletrhu zjistili – a Ondra to hezky vyjádřil – že náš rozdíl a přínos je v tom, že doopravdy věříme v manželství. A tak k naší práci i přistupujeme.

S láskou, vaše Eliška.