Co když nevyjde vše tak, jak si plánuji?

/ Rady a tipy
autor Eliška Valová

Milé dámy (a pánové). Plánujete svatbu a plánujete ji dlouho, většinou déle než 3 měsíce. Může se stát, ač si to na začátku plánování nechceme připustit, že všechno bude úplně jinak, než jsme si na začátku přáli. Každý z nás je jiný a každý tuto skutečnost může brát jinak. Každý příběh přípravy svatby je individuální, společné je však to, že to “vždycky nějak dopadne”. A to “nějak” znamená kouzelné slovo “idálně”. A to je právě to, co by vás mělo stále uklidňovat.

~ Terka a Filip | Ondra Vala ~


Jinými slovy, nemusíte se hroutit z toho, že nemají správný odstín růžové pro vaše střevíčky (já vím, je to tragédie). Věřte, že jen málo lidí by si toho všimlo nebo to pokládalo za omyl, spíš by to brali jako úmysl. Vždyť na svatbě je všechno dokonalé! Navíc mnoho mužů může být ještě k tomu barvoslepých – a ani to nemusí vědět! Zkrátka, ať věříte či ne, vždycky se objeví nějaká cesta, na jejímž konci může být ještě lepší výsledek než ten původně zamýšlený. Vrátíme-li se k našemu střevíčkovému příkladu, třeba vás to podnítí k výběru jiných střevíčků, zajímavějších, nebo objevíte novou barevnou kombinaci, se kterou budete souznět ještě více než původně. Důležité je, abyste si hlavní a důležitý ráz své svatby určili tak, jak chcete vy (viz článek Svatba navzdory).

Též si uvědomte, že spoustu věcí máte v hlavě jen vy, hosté o nich nemají ani tušení, takže si naplno užívají to, co jste připravili a ani je nenapadne, že by to mohlo být jinak, dle vás třeba lépe. Důležité je, abyste vše zvládla v mezích svého vnitřního míru a případné překážky brala jako prostor pro učení se novým situacím. A jak praví staré pořekadlo, všechno zlé je k něčemu dobré a děje se pro to, abychom dostali nějakou další zkušenost a mohli zase o kousek vyrůst.

Je ovšem jedna věc, která ovlivnit nelze, a to je, ano, počasí. Výhodou je, že za vnímání vlivu počasí jste zodpovědní zase jen vy. A že se na něj dá připravit. A další výhodou je, že není rovnítko mezi děštěm a zkaženou svatbou. Byli jsme na spoustě svateb, kde pršelo a všechny do jedné byly stejně veselé, jako ty prosluněné. Až bych si troufla říct, že mnohem horší je úmorné letní horko než déšť. Takže tolik obávaný déšť, pokud se přihodí, buďme za něj, nevěsty, rády. Stmelí hosty pod deštníky, všichni jsou pak pod jednou střechou a baví se a tančí. Vy se na něj jen perfektně připravte.

~ Lenka a Jindra | Ondra a Eliška Valovi ~

A horké počasí? Dobře vyberte své svatební šaty, případně si připravte náhradní, zajistěte sobě a ostatním dostatek vody, vějířů, slunečníků, repelentů na večer a pak už též nic nebrání užívání si vašeho Dne.

Záleží jen na vás, jak přípravy a celou svatbu prožijete. Stále – a hlavně v těch napjatých chvilkách – myslete na to, proč se to všechno vlastně děje…

Hezkou svatbu, s láskou vaše Eliška.

PS: Navazující článek Přípravy a time management ;-)