Lesní svatba - making-of

/ FOTOčlánky, O nás
autor Eliška Valová

Jsem šťastná, že vám můžu zprostředkovat zákulisí zážitku natáčení Lesní svatby. Tak se hezky posaďte (rovná záda, ramena dozadu a dolů – znáte to) a nechte se unést do kouzelného světa v lese, kde se všechno událo…


Začalo to ale v Praze, konkrétně v hotelu Aria.

Praha:

Hotel Aria:

Aneb “juchůůů, jsme v krásném hotelu!” Nebo nevím, co tam Ondra tančí za vítězný tanec :) to se pravděpodobně dozvíme ve videu.
Já jsem totiž zasedla do křesla a nechala se zkrášlovat:

Této tvrdé práce se zručně zhostila vzácná Anděla Bursová (Make-AB), jejíž kouzelné ručičky dokážou i z obyčejné, vesnické, jednooké, rozcuchané holky…

…vytvořit nadpozemsky něžnou vílu.

…dobře, když zrovna víla nedělá nadpozemské blbiny.

Malá vsuvka k tématu – touto fotkou krátce vzdávám hold všem vizážistkám: Tolik různých štětců snad nepotřeboval ani Modigliani ve své nejefektivnější umělecké éře.

Vše jsme celý den prováděli vskutku tak, jak to bývá v opravdový svatební den. Takže ve vedlejším pokoji se začali připravovat chlapi.

Jo jo, další důkaz, že k sobě patříme.

Mezitím, co já si slastně užívala doteky příprav a šimravé česání… 

…Ondra mezitím prožíval obrovské košilové dilema.

Rychle se ale pochlapil…

…hrdě navlékl košili…

..a! Mo-týl-ka. Ne ledajakého – dřevěného! Od značky BeWooden. Znáte? Neznáte? Určitě mrkněte i na další poctivé výrobky SEM

Obligátní svatebhní štras se do konceptu lesní svatby nehodil, takže my, tři účinkující ženy, jsme to měly s doplňky náročnější.

Výsledek, který potvrzuje pořekadlo “v jednoduchosti je krása” uvidíte dále.

A co se ještě ráno dělo?

Všichni jsme absolvovali “ladící rozcvičku”. Někteří dokonce dobrovolně i tu fyzickou…

(opět nevím, neptejte se mě, co to má být za vyznání:)

…jiní se naopak rozhodli odpočívat…

…není divu, to křeslo bylo božské a málem jsme si na hovění v něm sestavili pořadník.
Kameraman Kuba (DIB production), který si křeslo aktuálně užívá, asi moc dobře tušil, co přijde a moudře šetřil síly na odpoledne.

Než jsem byla zcela načinčána, věnovali se ženich a svěděk deskovým hrám a ušlechtilé četbě.  

Když se čas nachýlil, dala rada silnějších hlavy dohromady a vymyslela 1. setkání nevěsty a ženicha. Byl to nádherný moment, na který jsem se právem moc těšila.

Přestože tady Ondra vypadá jak jouda (sorry, ale jde o backstage story;), představuje Ondra jeden ze statutárních orgánů dne.

Setkání proběhlo, dokonce nadočekávání romanticky (lehce jsem uronila slzenku), nechám tedy promluvit oficiální fotografie a nebudu zde glosovat neglosovatelné.

Po setkání jsme se vydali (na skvělý oběd a pak) na cestu do hlubokého lesa, kde roste tmavé kapradí a vůkol rudý vřes. Taky vás vždycky zajímalo, jak to u té křišťálové studánky vypadá? Já si to vždycky představovala nějak takhle:

(plus vůkolrudývřes). A tam někam jsme došli, a tam se konal svatební obřad. No uznejte, že je to nádhera?

Objektivy byly v sedmém nebi, to mi věřte. A my dva taky…

…začali jsme se sžívat s prostředím…

…akrobaticky skákali z jednoho kluzkého kamene na druhý a bylo nám vzácně.

Pro natáčení na ostro bylo nutné se v přírodní šatně obléknout a připevnit mikrofony důležitým osobám…  

…a rozmluvit se. (Lodyha má malou lodyhu, s pštrosáčaty pivo nelej…:)

Poznámka z praxe ~ Není nad to mít poctivého oddávajícího, který se svého důležitého a intimního úkolu zhostí se vší svou noblesou, srdcem a odpovědností.

Dále bylo třeba zaujmout strategické pozice…

…ano ano, to je šéfka celého dne, výjimečná organizátorka Žaneta Slámová. Podotýkám, že vše obdivuhodně zvládla i během léčení vykloubeného ramena.

A my, účastníci zájezdu, jsme nastoupili na své obřadní pozice…

…obklopeni fotografy a kameramanem.

Ačkoliv to vypadá, že Roman drží foťák poprvé v ruce, hledajíce čudlík spouště, věřte, že mu právem patří čestné místo v našem týmu BíláČerná. Nafotil svatbu minimálně (!) tolika párům, kolik najdete jeho galerií.

Musím i sem dodat, že nás hloubka prožitku vtáhla natolik, že ačkoliv jsme všichni stáli na cca 2m čtverečních, nevěděla jsem ani o jednom ze tří objektivů, kteří na nás mířili. A tak by to mělo vždy být.

A jaký byl obřad? Dvě momentky: …upřímně, zívání chápu, zívá se i na vele-důležitějších událostech. Myslím, že to kolikrát jde i na svatebčany, nebo dokonce i něvěstu a/nebo ženicha (přiznejte se;), ale nechápu, jak se může ta moje grimasa objevit zrovna ve svatebním slibu. Kdybych tvořila bulvární plátek, postavila bych na fotce soutěž “doplň si svou vtipnou bublinu”. Výherce čeká cena v podobě pracečího rypáčku.

A nejlepší obřadní emoce ~ energií nabitá Tyta alias vážená paní oddávající:

Děkujeme, byl to famózní výkon, díky kterému si připadáme opravdu podruhé oddáni.

Obřad tedy proběhl dokonale. Opět nechme radši promluvit oficiální tvorbu, tentokrát video.

Velký dík taktéž náleží našim svědkům, báječnému a inspirativnímu páru Andělky a Jirky:

Ano, Andělka byla 2 v 1, šikovná vizážistka i plnohodnotná svědkyně.

Jistě jste si už všimli, jak nás všechny zdobí nádherné květinové výrobky. Chcete vědět, kdo to tak brilantně umí umotat? :-)

Na rohu náměstí Jiřího z Poděbrad najdete ten květinově vonící obchůdek, který vám učaruje. Webové stránky k nakouknutí ZDE.

To se pak není čemu divit, že Andělce s Jirkovi taky moje kytka učarovala. Jakmile jsme se my dva trochu víc zakoukali do sebe a ztratili pojem o okolí, sbalili ji a začali zdrhat… :-)

Ještě že tam byl náš druhý fotograf Pavel, který vás stihl chytit při činu :-P

A co se dělo po obřadu? Radovali jsme se z života, z lásky, ze společného dne, z krásy, která nás obklopovala, zkrátka, bylo to pro nás pro všechny posvátné. A jako všechny posvátné chvilky, chtěli jsme si i tuto zaznamenat jako “selfie”. Jeden povedený nepovedený výsledek zde:

~ making-of:

Ale protože máme šikovné fotografy, zvládli jsme na fotce být i dokonale všichni:

To už byla pěkná tma, odhaduji tak po 20.hod. Proto, myslím, si můžu dovolit malý bonbónek na konec (nelekněte se):

Do třetice říkám – neptejte se mě :))) Troufám si ale tvrdit, že o “(ani) malý (ani) bonbonek” v tomto případě nejde. Koho zajímá, při jaké běžné situaci takové sousoší vznikne, nechť kontaktuje Andělku nebo Jirku.

Teď ale vážně. Byl to plný den, perfektně připravený, opravdově prožitý a doufáme, že výsledek se vám bude líbit tolik, jako nám. Něchť inspiruje ostatní k hlubokému svatebnímu prožívání.

Seznam dodavatelů, kterým upřímně děkujeme za spolupráci:
Aria Hotel Prague
Květiny a bytové doplňky Living
Dřevěné motýlky BeWooden
Make-up a svědkyně Anděla Bursová Make-AB
svědek Jiří Špecián
video DIP production > http://vimeo.com/109062007
fotoreportáž tým BíláČerná
organizace svatby Žaneta Slámová
+ děkujeme všem, kteří se podíleli a nebyli vidět.