Něco končí, aby mohlo nové začít

/ O nás
autor Eliška Valová

Milé nevěstinky. A taky ženichové, samozřejmě. A vy všichni, kteří toto čtete, srdečně vás po delší době zdravím.

Sezóna 2014 je u konce, a tak jsem si řekla, že by bylo fajn udělat jakési veřejné shrnutí a seznámit vás s tím, jak to všechno dopadlo a z čeho se můžeme těšit teď a do budoucna.

Verča a Ondřej ~ fotograf Ondra Vala


Značka BíláČerná vzkvétá. A je radost vidět, že vzkvétají všichni, kteří se do její blízkosti nachomýtnou. Jsme vděční za všechny páry, už-manžele, kteří se stali součástí naší pomyslné bíločerné “komunity” :) Díky naší interakci, harmonii v přijímání a dávání vznikají potom ty krásné galerie, které si tu prohlížíte. Vzniká zároveň něco většího – to, co není vidět, ale cítit. A toho si vážíme ze všeho nejvíc.

Markéta a Michal ~ fotograf Ondra Vala

Chcete trochu čísel? :-) Pojďme se na ně podívat.
Tak letos jsme nafotili celkem 37 svateb. Děleno 3 fotografy (+2 asistentky), to je 12,3333333333­3 svateb na jednoho našeho fotografa. Šikovní jsou, kluci jedni ušatí :-) Ave vy, Pavle, Romane a Ondro! Nutné podotknout, že obecně fotografové jsou různí, je možné nafotit i 150 svateb/fo­tograf/sezóna. To ale není náš styl ani cíl.

Jen na svatby a zpět domů jsme všichni dohromady ujeli 14 594 km.

Vyfotili jsme celkem 158 536 fotek. To je průměrně 4 284,7567567­56 fotek na svatbu (slovy čtyři tisíce dvě stě osmdesát čtyři celých sedum pět šest tolik mocmocmoc…)

Nejzápadnější svatba byla v Domažlicích, nejvýchodnější na Moravě byla svatba v Soběšovicích, obě fotil Pavel.

nejvýchodnější ~ Míša a Jakub ~ fotograf Pavel Šidla

Nejjižněji fotil Ondra na ranči plném bizonů a božského jídla, nejseverněji také Ondra u rybníka u Police nad Metují. Liberec letos bod nezískal :)

nejjižnější ~ Zdenička a Zdeněk ~ fotograf Ondra Vala

Nejvíce svatebčanů bylo u Chomutova na svatbě s oficiálním názvem svatební nářez (http://bilacerna.cz/…etra-a-chris) aneb Ondra a 4 autobusy svatebních hostů. Nejméně hostů zase bylo na nespoutané svatbě Šárky a Petra v Jeseníkách na kopci Keprníku, fotil opět Ondra. (Pokud nepočítám naši lesní svatbu).

Nejdéle bez noclehu jsme na svatbě byli 14h +4h cesty (já a Ondra) a už to bylo naposled, protože noční cesta domů byla i přes relativně krátkou vzdálenost, pár přestávek a malý počet srnek nebezpečná. Takže chcete-li fotku z ohňostroje/vy­pouštění lampionů, připravte nám, prosím, pelíšek.

Martina a Dušan ~ fotograf Roman Vrátník

Nejdéle na svatbě s noclehem byl Pavel s Kačkou. V západních Čechách den předem pomáhali ještě s přípravou dekorací a spát šli, až když je nožky neunesly.

A abychom nezapomněli na Romana, tak ten letos zažil situaci, kdy na poslední chvíli zaskočil za jinou fotografku a hrdinně tak nafotil svatbu se vším všudy na druhém konci republiky. Rytíř náš. Fotky z této svatby nejsou veřejné, tak se aspoň podívejte na nádherně vyzdobenou a vesele prožitou svatbu Aničky a Tomáše na Slapech:

Anička a Tomáš ~ fotograf Roman Vrátník

Vypili jsme celkem 238 litrů vody, 7 litrů spritu, 9 litrů cocacoly a 25 káv.

Nejčastější svatební oběd byla vepřová panenka s nějakou zajímavou přílohou a omáčkou, např. šťouchané brambory s pečenými cibulovými nudličkami sypané rukolovými lokýnkami a omáčkou z aloe vera. V polévkách vede knedlíčková klasika. To vzájemné krmení je holt sranda :-)

Kristina a Pavel ~ fotograf Roman Vrátník

Nešvary počasí, déšť a úmorné horko se vyskytlo na několika svatbách a věřte, že to překážka pro pořádnou svatební veselici rozhodně není.

Přibývá ovoce a zeleniny, což mi přijde ze všech pohledů efektivnější než se pracně patlat se svatebním cukrovím, které stejně v létě nevydrží moc dlouho fresh a vizuálně friendly. Velikost svatebních koláčků se postupně zmenšuje, což já osobně vítám a takových ťuťu roztomilých svatebních koláčků jsem sezobla v průměru 7 na svatbu. Někde víc, někde míň. Záleží nejen na ťuťu lákavosti a vláčnosti ale i na tom, jestli je dopoledne dlouhé. Ondra koláčky z technických důvodů nejí a Pavel s Romanem? Zeptejte se jich sami :-)

Peťka a Milek ~ fotograf Ondra Vala

To make long story short – zkrátka, byl to velice plodný rok. Počali jsme jedno dítě, které spolu se mnou, v bříšku, navštívilo 19 krásných svateb. Nabyli jsme nové, cenné zkušenosti – především v komunikaci tak, abychom byli vašimi skvělými průvodci a nenápadnými, leč blízkými společníky. Objevili jsme nová místa, kam bychom se jinak nepodívali a seznámili se s jedinečnými lidmi (vy a vaši blízcí jste tak různorodí a zajímaví!). Ověřili jsme si přísloví, že vrána k vráně sedá (a rovný rovného si hledá), že k nám přichází takoví klienti, se kterými si máme navzájem co předat. Z vašich zpětných vazeb a dopisů víme, že naše práce má smysl, a že tu přidanou hodnotu, kterou v ní vidíme a kterou ze srdce vkládáme, vidíte a vnímáte i vy. Utírám tedy slzu vděčnosti a posílám velké díky vám všem. A těším se na další sezónu 2015, která už nyní začíná pobublávat a projevovat se. Juchů.

A jak píšu v mailech – manželství je skvělé, my v ně věříme a je to vážně jedno z nejlepších rozhodnutí v životě. Takže, kdo uvažuje nad zasnoubením – neváhejte ;) máte se na co těšit!

S láskou, vaše Eliška.

naše elfí svatba ~ oba fotografové Pavel Šidla a Roman Vrátník