Přípravy a time management

/ Rady a tipy
autor Eliška Valová

My ženy jsme velice schopné organizátorky. Jak říká moje maminka “holka může být blbá, ale musí si umět vždycky poradit”. Pardon. Ale je to tak. A proto nepochybuji, že ať už si z těchto všech řádků něco odnesete či ne, dokážete svou svatbu skvěle naplánovat, zorganizovat a užít si ji přesně tak, jak je to zrovna ve vaší moci.

~ Jana a Vlastík | Ondra Vala ~


Základem správného úkolování a organizace je komunikace. Proto si ujasněte nejdříve sama se sebou, co chcete dělat osobně a co radši přenecháte parnerovi a ostatním. Například, nerozumím a nebaví mě hudba, svěřím to se vším všudy partnerovi. Bude-li pro tatínka osobní záležitostí váš odvoz autem, měla byste to zjistit a následně pak dál jednat. Pro vás možná maličkost, pro jiného hluboká věc. Jakékoliv hádky jsou následkem špatné komunikace. Názorným příkladem jsou výlevy nad politování hodnými situacemi na serveru Beremese.cz. (Pardon, ale je to tak.)

Dále si roztřiďte úkoly podle toho, co je třeba udělat hned (zamluvit místo, fotografa), co později (prstýnky, koupit ostřejší nůžky) a co až nakonec (občanky, dodržet pitný režim). Tyto úkoly sama víte nejlépe. Tento článek je spíše apel na to, abyste si uvědomila, že přípravy před dnem svatby, ty jsou na vás. Ale v samotný den svatby, už musí být úkoly jasně rozdělené a každý váš pomocný článek – svědkyně, družičky, bratři, sestry, zkrátka kdokoli, už musí vědět, co se bude kdy dít a co mají v danou chvíli za úkol – za předpokladu, že nevyužíváte služeb svatební agentury. A to je to, co musíte do svého harmonogramu zapsat, tedy včas a jasně předat úkoly ostatním, abyste se ráno ve svatební den probudila jako Nevěsta. Jako princezna, která už nemusí nic než jen být krásná (nejkrásnější! ;).

Dobré je, když napíšete pro každého výstižný a přesný harmonogram. Pro sebe a pro ženicha. Harmonogram pro jednoho svědka i pro druhého svědka, pokud řešíte dopravu, tak pro řidiče, zkrátka pro všechny, kdo budou mít nějakou funkci. A nejlépe jim to poslat mailem předem na prostudování a pak jim to ještě vytisknout, aby měli papír v ruce v den svatby – ale ten už jim dá někdo z vašich pomocníků, vy už máte být jen krásná, nezapomeňte ;-)

~ Terka a Filip | Ondra Vala ~

V den svatby už je všechno jedno, už je TO tady a vy si jen užívejte, že máte ty krásné šaty, nádhernou kytici a muže svého srdce vedle sebe a tam bude už po celý váš život…

S láskou vaše Eliška.

PS: navazující článek Co když nevyjde vše tak, jak si plánuji? ;-)